(067) 316-88-92

(066) 358-87-99

Головна/ Все статьи/ Осіннє застосування ЕМ препаратів

Осіннє застосування ЕМ препаратів

2015-11-17

Осіннє застосування ЕМ препаратів

Осіння підготовка грунту в саду і на городі найефективніша для отримання хороших урожаїв в наступному році. Посадка і посів багатьох культур під зиму також дає більший результат, ніж посадка навесні. Але і підготовка, і посадка, і закладка компосту восени не буде якісної без застосування препаратів на основі ефективних мікроорганізмів. Системне застосування таких препаратів ЕМ-препаратів називається ЕМ-технологією .

Ефективні мікроорганізми

Ефективні або корисні мікроорганізми - це дуже маленькі живі організми, в основному невидимі без спеціальних приладів. До них відносяться одноклітинні тварини, бактерії, віруси і грибки. Вивченням цих організмів займається наука мікробіологія.

Мікроорганізми, що мешкають в грунті, на рослинах і в інших середовищах активно беруть участь у кругообігу таких елементів як сірка, залізо, фосфор і т.д. Вони здійснюють:
* розкладання органічних речовин тваринного і рослинного походження;
* речовин неорганічного (абіогенного) походження - метан і парафін.

Мікроорганізми так само забезпечують самоочищення води у водоймах.

ЕМ-технології

ЕМ-технологія була розроблена всесвітньо відомим японським професором Теруо Хіга. Його 30-річні дослідження показали, що існують лідируючі мікроорганізми (як позитивні, так і негативні), які «змушують» інші мікроорганізми «танцювати під їхню дудку». Тобто, якщо в грунті корисні мікроорганізми «лідери» переважають над шкідливими «лідерами» і їх там не менше 5% від всіх мікроорганізмів, то грунт буде оздоровлюватися і поліпшуватися.

Т.Хіга відібрав 130 лідируючих корисних (ефективних) мікроорганізмів, що виконують усі функції по забезпеченню рослин, і створив перший ЕМ-препарат препарат під назвою «EM-1». В Україні його аналогами стали препарати під назвою «емочка», «ЕМ-А», «Бокаши», «Байкал-ЕМ-1-У» та інші.

Ефективність ЕМ-препаратів полягає в тому, що в них гармонійно поєднані анаеробні і аеробні, теплолюбні і хладолюбівие види. Це забезпечує препаратів результативність, універсальність і широкий спектр застосування. Основними мікроорганізмами в ЕМ-препаратах є молочнокислі бактерії, фотосинтезуючі бактерії і дріжджі.

Молочнокислі бактерії - це бактерії, які зброджують вуглевод з утворенням молочної кислоти. У природі молочнокислі бактерії зустрічаються на овочах і фруктах, на зернах і листі, в молоці, в шкірних покривах людини і тварин.

Молочна кислота негативно впливає на життєдіяльність шкідливих мікроорганізмів і прискорює процес переробки органічних залишків.

Фотосинтезуючі бактерії, використовуючи енергію світла, воду, сірководень і органічні сполуки, здійснюють фотосинтез. Завдяки цьому інтенсивно фіксують в грунті азот і сірку, виділяють кисень.

Дріжджі - група одноклітинних грибів, виробляє для рослин захисні речовини з продуктів, які продукуються фотосинтезуючими бактеріями.

Осіння закладка грядок

Восени рекомендується робити первинну закладку грядок, яка робиться один раз. Кожну наступну осінь проводять тільки підживлення грунту, вносячи в верхні шари грядки органічні добрива. При початковій закладці грядки знімають верхній шар грунту на глибину і ширину лопати.

Якщо ґрунт сухий, його необхідно зволожити. У підготовлену траншею вносять органіку, чергуючи готовий компост, сидерати і рослинні залишки, торф, золу і трохи землі. Допускається внесення гною.

Все це необхідно пролити робочим розчином з ЕМ-препаратів і покрити грунтом, знятим з сусідньої траншеї без перевороту пласта. В кінці не завадить всю грядку замульчувати і присипати препаратом «Бокаши». Робочий ЕМ-розчин для підготовки ґрунту восени готується з препаратів «Емочка» в пропорції 100мл препарату на 10 л води.

«ЕМ-Бокаши» вносяться в кількості 50 г на 1 кв.м.

Замочування насіння

Перед посадкою для замочування насіння готується ЕМ-розчин в пропорції  1:1000. Термін замочування - від 2 до 24 годин.

Якщо насіння було оброблене ядохімікатами, його попередньо замочують у воді і добре висушують.

На 1 кг насіння зазвичай достатньо 1 л ЕМ-розчину. Оброблені ЕМ-препаратами насіння довго зберігати небажано.

Закладка ЕМ-компосту

Готується робочий розчин в пропорції 1: 100. Норма витрат робочого ЕМ-розчину - 10 л на 1 кв.м органіки шаром 20 см. Для прискорення дозрівання компостної купи беруть розчин в пропорції 1 л препарату до 10 л води, з розрахунком 10 л розчину на 1 куб.м органіки.

При використанні «ЕМ-Бокаши» на 10 кг сировини беруть 100 г препарату.

Для эфективної роботи мікроорганізмів компост необхідно постійно зволожувати.

Підкормка рослин

«Бокаши» для підкормки вносяться в пристовбурні зони дерев і міжряддя кущів з розрахунку 50-250 г на 10 кв.м.

Препаратами «Байкал», «емочка» і т.д. поливається прикоренева зона. Ці препарати вносяться у вигляді робочого розчину, приготованого в пропорції 1: 1000. Полив рекомендується проводити щотижня.

 


Підготовка ґрунту під розсаду
ЕМ-препарати також рекомендується застосовувати для підготовки грунту під розсаду. На 1 відро заготовленої почвосмеси вноситься 25-50 г Бокаши або 100 мл рідких препаратів. Приготовану грунт герметично упаковують і поміщають в темне місце на 20-30 днів. При періодичному поливі розсади робиться робочий розчин в пропорції 1: 2000.

Інші сфери застосування ЕМ-препаратів
Крім застосування ЕМ-препаратів на ділянці їх ефективно використовують в господарстві і побуті:

очищеняя водойм;
очищення каналізаційних систем, вигрібних ям і вуличних туалетів;
усунення шкідливої ​​мікрофлори і неприємних запахів;
швидка переробка органічних відходів на кухні;
усунення пилу в приміщеннях;
обробка підсобних приміщень, погребів, овочесховищ для захисту від цвілі;
та багато іншого.

Регулярне застосування ЕМ-технології з використанням різних препаратів на основі корисних мікроорганізмів:

оздоровлює і покращує якість грунту;
стимулює ріст і розвиток рослин;
підвищує якість і кількість врожаю;
підсилює імунітет рослин;
дозволяє прискорити переробку органічних залишків в якісне добриво;
зберігає екологічний стан навколишнього середовища;
підсилює дію органічних і мінеральних добрив;
зберігає Ваше здоров'я і скорочує Ваші витрати, пов'язані з землеробством.

Примітка:
Так як ЕМ-препарати створені на основі живих мікроорганізмів, необхідно дотримуватися деяких правил:

1. Готувати робочий розчин на основі ЕМ-препаратів можна тільки на основі відстояної або фільтрованої води.

2. Для ефективної роботи ЕМ-препаратів необхідно для них постійно підтримувати вологе середовище, інакше мікроорганізми загинуть.

3. При застосуванні препаратів на основі мікроорганізмів одночасно з препаратами, що містять отрутохімікати і побутову хімію, ефективність дії перших значно падає.
 


ГАРНИХ ВАМ ВРОЖАЇВ !