(067) 316-88-92

(066) 358-87-99

Головна/ Все статьи/ Як вибирати секатор для обрізки дерев

Як вибирати секатор для обрізки дерев

2014-12-01

Секатор був винайдений у Франції і з'явився на світ в 1815 році. Застосовувався він для підрізування виноградної лози. Згодом інструмент вдосконалили. Пізніше з'явилися його додаткові різновиди: для обрізки кущів, так звані кущорізи, секатори для обрізки сучків - сучкорізи і інші варіанти.

Складові секатора

Устройство секатора

1. Рабоче лезо.
Геометрія леза дозволяє досягати хороших результатів при резке.Лезвія заточуються під кутом, заточка повинна бути дуже якісною, леза - гострими, щоб не допустити розривів рослинної тканини.

2. Опорне лезо.
Лезо загнуте. Це забезпечує зменшення тертя і більш якісний захоплення і утримання гілочки під час зрізання. Наявність невеликого жолоби служить каналом стікання соку, завдяки чому не відбувається залипання.

3. Болт і гайка.
Болт добре затягується, щоб утримувати леза в потрібному положенні. Щоб рух лез бул ковзаючим болт трохи зміщений від центру.

4. Буфер.
Обмежує хід ручок при обрізці.

5. Пружина.
Після обрізки приводить секатор у висхідне положення.

6. Рукоятки.
У деяких секаторах, щоб уникнути натирання мозолів, одна з ручок має поворотну конструкцію.

7. Замочок.
Фіксує секатор в закритому положенні.

Різновиди секаторів

Стандартний секатор має один ніж, друга кромка - опорна і дещо зміщена щодо лінії різу для забезпечення максимально бережного режиму при обрізці, що дуже важливо при догляді за живими рослинами.
 
Секатори - ножиці з двома ріжучими кромками використовуються за принципом ножиць. Леза закруглені, при обрізанні рухаються назустріч один одному. Такий конструкцією забезпечується дуже рівний зріз. Недолік полягає в тому, що при обрізанні гілка стискається. Тому такі секатори-ножиці, щоб уникнути травматизму рослин, краще використовувати при обрізанні квітів або зовсім молоденьких пагонів.
 
Секатор опорний має один ніж і одну опорну пластину. На відміну від стандартного секатора опорна пластина розміщена по лінії різу і має, як правило, ребристу поверхню, щоб виключити ковзання гілок. Такі секатори дуже хороші при роботі з досить товстими гілками (до 30 мм), так як такий спосіб різання потребує чималих зусиль і широкого розкриття. Він також відмінно підходить для обрізки старих і сухих гілок.
 
Секатор з храповим механізмом відрізняється універсальністю. Ідеально підходить для обрізки живих і сухих гілок, ріжуча здатність - до 30 мм. Храповий механізм дозволяє осі повертатися в одну сторону і не дозволяє повертатися в зворотну. Він забезпечує зменшення зусиль за рахунок обрізки гілки в кілька прийомів.
 
Секатори-сучкорізи штангові призначені для обрізання високо розташованих гілок. Він може мати телескопічну штангу, може бути укомплектований садовою пилкою і / або плодозйомником.
 
Що стосується зручності роботи, то добре, коли у секатора ручки з накладками з мікропористої гуми. В цьому випадку відсутній ковзання і натирання рук. Найгірший варіант - гладка пластмаса - таким секатором довго не попрацюєш, так як руки будуть завжди натерті.
 
Секатори, як і будь-який інший інструмент, вимагає догляду. Після кожного застосування ріжучі кромки потрібно протерти промасленою ганчірочкою. Леза потрібно при необхідності підточувати, адже тупим лезом можна легко травмувати рослину. У деяких секаторів передбачена заміна зношених лез.